Spalvų terapija

img_20170110_141829Sausio 10-ąją Dailės technologijų bei Stiliaus ir mados fakultetų damas subūrė labai įdomus susitikimas, kurio metu dailės terapeutė Justina Gvazdaitytė papasakojo apie spalvas bei jų poveikį emocinei sveikatai.

Susitikimo metu sužinojome, kad spalvų poveikis ne tik padeda išlaikyti dvasinę pusiausvyrą, bet ir padeda pasveikti susirgus įvairiomis psichinėmis ir fizinėmis ligomis. Spalvos lemia mūsų nuotaikas, žadina arba slopina aktyvumą, išryškina mūsų grožį arba priešingai – jį slepia. Žmogaus akis sugeba skirti net 7000 000 spalvų atspalvių. Dalis šių spalvų ramina akis, dalis – dirgina.

Yra sakoma, jog žmogus nesąmoningai pasirenka sau mėgstamą spalvą, kuri išreiškia jo psichikos būklę. „Pasakyk, kokia tavo mėgstama spalva, ir aš pasakysiu, kas tu esi“ – maždaug taip sakė šveicarų gydytojas ir psichologas Maksas Liušeris, kurdamas savo žymųjį spalvų testą.

Psichologai įrodė, kad spalvos daro stiprų poveikį žmogaus savijautai, jo darbo našumui ir nuotaikai.

Paprasčiausias būdas pakeisti situaciją taikant spalvas – tai drabužiai. Yra posakis, kad apie žmogų galima spręsti iš drabužių, kitaip tariant, kokios spalvos drabužius jis vilki. Pavyzdžiui, psichologai seniai įrodė, jog šiltų atspalvių drabužiai aplinkos temperatūrą „padidina“ 2-3 laipsniais, o šaltų, mėlynos ir žalios, spalvų 2-3 laipsniais „sumažina“.

Daugiau informacijos apie spalvų terapiją rasite čia:

http://www.alfa.lt/straipsnis/147673/spalvu-terapija-pagalba-kunui-ir-sielai

http://www.366.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=440

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s