Pristatyta knyga apie Tėvą Stanislovą

IMG_6886Balandžio 13 d. Marijampolės Trečiojo amžiaus universitete vyko knygos „Tėvo Stanislovo Saulė“ pristatymas. Ją puikiai pristatė ir daug įdomių detalių atskleidė knygos autorė Valentina Šereikienė bei etnologė, kultūrologė Stasė Mickutė.

Devyniolika metų pas Tėvą Stanislovą Dotnuvoje ir Paberžėje besilankiusi ir dirbusi Valentina Šereikienė surinko šio nepaprasto kunigo artimos aplinkos žmonių prisiminimus, iš kurių po mažą gabalėlį dėliojamas Tėvo Stanislovo portretas: kalėjęs lageryje, bet nekaltinęs savo skriaudėjų, laužęs bažnyčios normas, bet globotas jos vadovybės, kovojęs už žmonių blaivybę ir gelbėjęs žydus. Jis tarsi nieko nedarydamas nuversdavo kalnus. O kur dar liudijimai apie išsipildžiusias pranašystes, mistiško pasveikimo atvejus ar kitokius stebuklus…

Knygos autorė pristatymą pradėjo nuo šiek tiek mažesnės apimties knygelės, kurioje aprašė savo patyrimus ir išgyvenimus per tuos 19 metų, kuriuos praleido dirbdama ir gyvendama pas Tėvą Stanislovą. Pati Valentina minėjo, kad leisdama šią knygelę nesitikėjo jokio pripažinimo ir knygelę leidusi tik artimam šeimos ratui (apie 50 egzempliorių). Knygelė buvo išleista 2011 m. Valentina Šereikienė vieną iš egzempliorių įteikė savo sūnui, kuris pažadėjo perskaityti kai turės laiko, tačiau, kaip pati autorė juokavo, sūnui prireikė 4 metų tarpsnio perskaityti apie 15 psl. knygutę. Tačiau sūnus liko sužavėtas, kai pagaliau ją perskaitė ir pradėjo klausinėti mamos, kodėl ji neparašanti daugiau atsiminimų. Tuomet autorė pagalvojusi nusprendė, kad galėtų parašyti ne tik savo, bet ir giminių bei artimų draugų atsiminimus. Susisiekusi su viena leidykla ir pasiūliusi šią idėją, autorė pradėjo rašyti knygą apie Tėvą Stanislovą.

Knygos autorei pristatymą surengti padėjo etnologė, kultūrologė Stasė Mickutė. Ji mums papasakojo keletą įdomių bei šiek tiek mistiškų istorijų. Viena iš tokių buvo, kaip atvažiavusi moteris pas Tėvą Stanislovą atlikti išpažinties, staiga išlėkė į lauką apsiverkusi ir nenorėdama su niekuo kalbėti. Vėliau paaiškėjo, jog moteris Tėvui Stanislovui skundėsi, jog jaučia, kad greitai mirs, galbūt net už pusės metų, tačiau Tėvas Stanislovas ją nuramino ir pasakė: ,,Tu taip nesijaudink, gyvenimas čia yra laikinas. Tikrasis gyvenimas ir jo šviesa prasideda tik mums iš čia išėjus, o tau liko nebe daug, kadangi šiandien būsi partrenkta sunkvežimio“. Sutapimas ar ne, bet moteris žuvo tą pačią dieną partrenkta sunkvežimio.

Tėvas Stanislovas buvo dar ir puikus kulinaras. Paprastus patiekalus jis mokėdavo paruošti neįtikėtinai skaniai. Pavyzdžiui bulves. Tėvas Stanislovas bendraudamas su žurnaliste atskleidė savo bulvių paruošimo paslaptį: „Reikia mokėti gerai pakratyti bulves, jeigu kratymas nėra tinkamas, bulvės neturės reikiamo skonio“,- teigė Tėvas Stanislovas. Jis pasakojo, kad negalėjo patikėti savo akimis, kai buvo svečiuose ir stebėjo kaip šeimininkė verda bulves be jokių prieskonių, tik vandenyje. Nuo to laiko šeimininkė daugiau taip nebedarė, kadangi Tėvas Stanislovas mielai ją pamokė kaip iš tikrųjų reiktų virti bulves.

Apibendrinant galima sakyti, jog įsigijus šią knygą, laikas prie jos tiesiog pralėks neįtikėtinu greičiu, kadangi joje pateikta daug įdomių istorijų, susijusių su Tėvu Stanislovu. Tai puikiai iliustruoja ir ilgas žmonių sąrašas, kurie užsisakė šią knygą iš karto. Neslėpsiu, man ir pačiam ji paliko tikrai gerą įspūdį, tad galvoju ją įsigyti. Nepraleiskite progos ir jūs, kadangi tai ne tik geras laikas skaitant ją pačiam, tačiau ir puiki dovana norint nudžiuginti kitą žmogų.

Robertas Žalnieraitis, Kultūros ir sporto vadybos III kurso studentas

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s