Tyrojo grožio liturgija

 

20160405_140822

2016 m. balandžio 7 d. Marijampolės Trečiojo amžiaus universiteto Muzikos fakultete įvyko poetinio žodžio ir muzikos popietė – iš ciklo ,,Dangiškųjų psalmių stebuklai“, skirta lietuvių poezijos klasiko JURGIO BALTRUŠAIČIO atminimui – ,,Tyrojo Grožio Liturgija“.

Šį nuostabų spektaklį režisavo Muzikos teatro režisierius, aktorius, scenos menų mokytojas ir scenaristas – maestro Jonas  Rimantas Vaitkevičius, atlikęs ir pagrindinį poeto J. Baltrušaičio vaidmenį.

Baltrušaitis – didi asmenybė ir didis poetas. Jo gilią filosofiją padėjo mums suprasti šiame spektaklyje kartu su maestro dalyvavę ir mūsų Universiteto šešios studentės-senjorės: Aušrelė Dujauskienė, Antanina Grigonienė, Loreta Feitušienė, Gražina Pavilionienė, Eugenija Songailienė ir Teresė Vizbarienė. Jos supažindino su Poeto pasaulėjauta, kūrybos savastimi ir išraiškingai skaitė Jo eiles.

Baltrušaičio posmai – tai iš širdies gelmių plaukianti poezija, kupina padėkos Pasaulio Sutverėjui, susižavėjimo Gamtos didybe ir grožiu, gilinimosi į žmogaus dvasios didybės tobulėjimo problemas. Šis spektaklis yra jau trečia Režisieriaus dovana mūsų Universitetui.

Spektaklio metu žiūrovai sulaikę kvėpavimą klausė iš širdies į širdį plaukiančią poeziją, palydimą klasikinės muzikos, M.K. Čiurlionio tapybos bei kosmoso vaizdų fantazijų. O maestro nuostabus skaitymas suvirpino mūsų širdis, atskleisdamas daug poezijos meno subtilybių ir tyrojo grožio.

Ačiū spektaklio dalyviams už tuos gėrio ir grožio perlus, kuriuos jie supylė į mūsų širdis. Ačiū ir spektaklio vaizdo ir garso vedėjai Aušrinei Česnulienei, labai atsakingai ir jautriai vedusiai spektaklį.

P.S. 2015 m. kovo 27 d. Režisierius paruošė muzikinį-poetinį monospektaklį Nobelio premijos laureato, indų tautos genijaus Rabindranato Tagorės kūrybos temomis – ,,PRAKILNIOSIOS GIESMĖS“, kurį inkrustavo autentiška indų sakraline muzika bei scenine vaidyba. Šis renginys labai tiko Advento progai. Tai buvo aukšto dvasinio pakilumo renginys.

2015 m. gruodžio 4 d. gėrėjomės Režisieriaus mums padovanota literatūrinė-muzikine popiete „Einu dangaus žiežirbų žemėj ieškoti“, skirta poetės Stasės Dzenuškaitės gyvenimo ir kūrybos 90-čiui. Joje maestro įtaigiu meniniu žodžiu perteikė šios Poetės kūrybą, žavėdamasis ja, kaip  gyvojo tikėjimo nuolat koreguojama išpažintimi, žadinančia darnos pojūtį, viltingą ir šviesią sielos nuotaiką, kvietimą Amžinųjų gyvenimo vertybių link.

Mes džiaugiamės ir didžiuojamės, kad režisierius maestro Jonas Rimantas Vaitkevičius pasirinko mūsų TAU ir kartu su mūsų studentais kilsteli mūsų akiratį aukštesnių dvasios skrydžių link.

Muzikos fakulteto dekanė Zita Ruočkuvienė

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s