Praktinė konferencija “Kartų stiprybė – kartų vienybėje”

20151210_131524Š.m. rugsėjo 14 d. Marijampolės Trečiojo amžiaus universitete pradėta vykdyti „Kartų bendravimo kultūra ir santykiai“  programa. Projekte dalyvavo anūkai, tėvai ir senjorai, kurių amžius nuo 10 iki 80 metų. Projekto temos idėjos pasirinkimą nulėmė ir 2015-ųjų metų Europos metų šūkis „Mūsų pasaulis, mūsų orumas, mūsų ateitis“. Taip pat LR Seimo nutarimu 2015 metus paskelbė Etnografinių regionų metais, įvertindamas tai, kad viena iš svarbiausių Europos Sąjungos regioninės politikos krypčių yra regioninio, istorinio ir kultūrinio savitumo išsaugojimas; pabrėždamas Lietuvos etnografinių regionų istorinę reikšmę ir savitumo puoselėjimo svarbą.

Projekte dalyvavę senjorai įsitikino, jog norint įsigyti draugų, pačiam reikia būti draugu. Nuoširdi draugystė užsimezgė  ir, tikimės, tęsis, su „Ryto“ pagrindinės mokyklos 4 klasės mokiniais ir mokytoja Reda, kurie mielai sutiko dalyvauti šiame projekte. Projekto  programa buvo labai  įvairi: čia mokytasi pasidžiaugti vieni kitais, vieni iš kitų dalyviai mokėsi žaidimų, dainelių, vyko diskusijos, kelionės ir kt.

Projektą vainikavo bendra praktinė konferencija „Kartų stiprybė – kartų vienybėje“, ją vedė ,,Ryto“ pagrindinės mokyklos mokinės Indra Bernotaitytė ir Gabrielė Lingytė. Daina visus pasveikino anūkė Karolina, konferencijos pradžioje buvo pakalbinta šauniausia močiutė – Marijampolės TAU direktorė, projekto idėjų skleidėja Ona Sakalauskienė.

Į kartų susitikimą atvyko ne tik mokiniai, jų tėveliai, senjorai, bet ir viešnia iš Kvalifikacijų ir profesinio ugdymo plėtros centro Suaugusiųjų švietimo skyriaus metodininkė Vilma Sargautaitė, svečiavosi Marijampolės savivaldybės mero pavaduotoja Irena Lunskienė, Socialinių reikalų departamento direktorė Daiva Pankauskienė, Švietimo skyriaus vyriausias specialistas Valdimantas Kvietkauskas bei projekto iniciatyvą aktyviai palaikęs Marijampolės TAU partneris ,,Ryto“ pagrindinės mokyklos direktorius Vladas Klasavičius su pavaduotojomis Aušra Šmulkštiene bei Genovaite Šikšniuviene.

Praktinės konferencijos ,,Kartų stiprybė – kartų vienybėje“ metu senjorai su mokiniais šoko, grojo, dainavo, vaidino įvairias improvizacijas, skaitė eiles. Pranešimus skaitė tiek mokiniai, tiek senjorai ir netgi vaikų tėveliai. Konferencijoje laimingos vaikystės paslaptis atskleidė tėvų atstovė Audra Bernotaitienė, projekto vykdytoja Audronė Putauskienė supažindino su meilės kalba šeimoje,  senjorė Jūratė Austrevičienė kalbėdama apie meilės galią klausė mūsų, ar meilė gali pakenkti vaikui? Apie stebuklingą komplimentų galią sužinojome iš senjorės Augenijos Kilinskienės, o ,,Ryto“ pagrindinės mokyklos mokytoja Reda Mackevičienė pasidalino patirtimi apie kartų bendravimą bei mokinio bei mokytojo santykį. Džiaugsmingomis projekto akimirkomis dalinosi tėvų atstovas, fotografas Genadij Batranak.

Norime pasidalinti smagiomis kartų susitikimo akimirkomis su Jumis.

„Kartais užtenka vieno saulės spindulio. Malonaus žodžio. Pasisveikinimo. Glamonės. Šypsenos. Tiek mažai, kad tie, kurie yra šalia mūsų, taptų laimingi. Tai kodėl mes to nedarome?“ 

Bruno Ferrero

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s