Triukšmas ir jo teisinis reglamentavimas Lietuvoje

noise_from_everywhereTriukšmas tai – netvarkingas, įvairaus stiprumo ir dažnio garso bangų mišinys, neįprastas žmogaus klausai, sukeliantis nemalonius pojūčius. Įdomu tai, kad apie triukšmo žalą sveikatai žmonija žinojo jau gilioje senovėje. Istorijos šaltiniuose minima, kad jau antikinės Romos gyventojai skundėsi miesto valdžiai, kad ši uždraustų ankstaus ryto metu ginti į ganyklas ožkas ir galvijus centrinėmis miesto gatvėmis, kadangi galvijų bliovimas ir mekenimas labai trikdė miestelėnų ramų miegą. 

Mūsų kasdienis gyvenimas kupinas triukšmingų kaimynų, burzgiančių automobilių, muzikos,  televizoriaus garsų, šunų lojimo. Kai šių garsų per daug, gali ne tik pakrikti žmogaus nervai, bet ir sutrikti klausa, širdies, skydliaukės veikla.

Dalį gyventojus veikiančio triukšmo sukuria transporto ar pramonės infrastruktūros – automobilių, traukinių, lėktuvų eismas, pramonės įmonės.
Automobilių, o ypač motociklų, transportas yra pagrindinis triukšmo šaltinis. Kita dalis gyventojus veikiančio triukšmo yra  buitinis triukšmas. Tai triukšmas, kurį sukuria socialinė žmonių veikla arba antisocialinis žmonių elgesys.

Plačiau apie triukšmą, įtaką žmogaus sveikatai, triukšmo teisinį reglamentavimą Lietuvoje bei prevencinių priemonių įgyvendinimą Teisės fakulteto studentams papasakojo VšĮ Marijampolės ligoninės Lokalaus medicininio audito grupės vadovė Agnė Brazaitytė.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s