Gyvenimas, paskirtas dainai. Ansamblio “GIJA” 20-metis.

dsc_0025Gan vėsią lapkričio 22  dienos popietę moterų ansamblis „Gija“ sukvietė visus sušilti į Kybartų kultūros centrą, kuriame buvo švenčiamas ansamblio 20 – ties metų veiklos jubiliejus. Renginio tema „Gyvenimas, paskirtas dainai“ – bylojo apie pagrindinės veiklos   svarbą.

Jauki, meniškai stilizuota aplinka, scenos priekyje auksinių kopų imitacija, juodas pianinas, ant jo degančios žvakės, visiems susirinkusiems kėlė teigiamas emocijas. Renginys  prasidėjo Irenos Virškuvienės įrašytais žodžiais, kuriuose ji apibūdino ansamblio dalyves, jų tikslus ir svajones, o dideliame ekrane scenos gale viena po kitos keitėsi visų ansamblio dalyvių jaunystės nuotraukos. Renginio vedėjai pristačius kolektyvą nuskambėjo fanfaros ir „Gija“ su vadove Danguole Borkertiene išėjo į sceną, o lūpose skambėjo Algimanto Raudonikio daina „Skinsiu raudoną rožę“.

Pirmasis iš daugybės garbingų svečių, atvykusių į renginį ir savo dalyvavimu išreiškusių pagarbą ansambliui, sveikinimo žodį tarė Vilkaviškio r. savivaldybės meras Algirdas Neiberka, kuris pasidžiaugė, jog tokie renginiai, nors ir atima laiką, skirtą šeimai,  praturtina jo sielą dvasiškai.

Verčiant istorijos puslapius ne kartą keitėsi kolektyvo sudėtis, dainuojančiųjų skaičius, bet svarbiausias branduolys visada išliko ir dvidešimt metų buvo išlaikyta viena vienintelė ir viską jungianti gija – meilė muzikai, dainai.

Dideliame ekrane trumpais fragmentais žiūrovams buvo pademonstruoti filmuoti vaizdai iš prieš dvidešimt metų moterų ansamblio organizuotų Tėvo dienai skirtų renginių. Filmuotoje medžiagoje kybartiečiai galėjo atpažinti tuo metu bendruomenėje gerai žinomus dainininkus, duetus ir net gi dabartinį Kybartų seniūną Romą Šunoką, kuris ir šįsyk pademonstravo puikius vokalinius įgūdžius ir ansamblį pasveikino ne žodžiais, bet daina. Nuoširdžių ir šiltų žodžių bei pagarbos ansamblis negailėjo kolektyvo veteranei Danai Mordosienei, mylimai ansamblio skaitovei Irenai ir be galo joms brangiai Danai Bernotaitienei.

Taigi pirmoje koncerto dalyje nostalgiškai nėrę į prisiminimus, antrojoje „Gija“ pristatė dabartinę savo veiklą. Į sceną pakvietus Marijampolės Trečiojo amžiaus Universiteto direktorę, Marijampolės garbės pilietę Onutę Sakalauskienę viskas tapo dar aiškiau. Direktorė papasakojo apie savo studentes daug įdomių dalykų, prisiminė ansamblio kelionę į Lenkiją, papasakojo apie nuveiktus darbus ruošiant renginį, skirtą M. K. Čiurlioniui.  Tad šioje dalyje nuskambėjo daina lenkų kalba, atlikta daina „Oi giria, giria“ harmonizuota M. K. Čiurlionio. Direktorė pasidžiaugė kolektyvo aktyvumu, draugyste ir pažintimi su moterimis: „Kai susitikome paklausiau prie ko jūs liaudiškai tariant „prisirašę“, išgirdusi atsakymą, jog „Gija“ yra visiškai savarankiškai gyvuojantis kolektyvas, pakviečiau įstoti į mūsų universitetą ir labai tuo džiaugiuosi“. Atvyko direktorė ne viena, kartu su ja atvyko ir seimo narys Albinas Mitrulevičius, universiteto globėjas ir rėmėjas. Sveikinimo žodį vos sulaikydama jaudulio ašaras tarė Vikaviškio r. savivaldybės tarybos narė Daiva Černiuvienė, moteris sveikino  ir Vištyčio seniūnas Bronislavas Polita.

Na, o trečiojoje koncerto dalyje moterų ansamblis „Gija“ pademonstravo savo įgūdžius ir atliko daugybę nuostabių ir puikiai skambančių dainų. „Gijos“ dainų repertuaras labai platus,  buvo apdainuota Lietuva, jaunystė, meilė, ilgesys, tėvų namai, metų laikai. Juk tokia turtinga ir graži lietuvių kalba, tokia jautri ir nuoširdi dainuojančio žmogaus siela.

Po koncerto „Gija“ visiems dėkojo įteikdama prisiminimo dovanėles ir gėles, dėkojo garbingiems svečiams, rėmėjams, kurių sąrašas buvo tikrai gausus. Sveikino moteris ir artimieji, nešė gėles, braukė ašaras, negailėjo šiltų žodžių.

Na, o finalinė daina „Mano žemė Lietuva“ nuskambėjo pilnai žiūrovų salei stovint ir plojant. Nuskambėjo ir „Ilgiausių metų“ posmas ir garsūs šūksniai „Valio“, „Bravo“…

Belieka tik nuoširdžiai pasidžiaugti, jog „Gijos“ gyvenimas paskirtas dainai, nes dainuojantis žmogus visada stengiasi propaguoti grožį, gėrį, tiesą, meilę, dainavimas – aukščiausia bendravimo forma. Tad buvo džiugi šventė tiek žiūrovams, tiek dalyviams, nes visi bendravome akimis, šypsenomis, širdimis.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s