Gyvenimas – tai dabartis

Spalio 20 d.į pirmą psichologijos užsiėmimą TAU universiteto studentus-senjorus sukvietė lektorė, fakulteto dekanė, Rima Klasavičienė. Psichologijos fakultetas vienas didžiausių fakultetų TAU universitete. Jį lanko 105 senjorai. Į salę klausytojai  rinkosi labai aktyviai. TAU universiteto siela Onutė pasveikino visus su naujais mokslo metais, palinkėjo malonaus bendravimo, ieškojimų ir atradimų. Kolegijos studentai muzikiniais kūriniais taip pat pasveikino Psichologijos fakulteto studentus.

Užsiėmimo tema: ,,Niekas taip nedomina žmogaus, kaip jis pats“. Psichologijos fakulteto dekanė išsamiai atskleidė žmogaus egzistencijos prasmę. Pasidalysiu ir aš mintimis išsakytomis šiame užsiėmime.

Kiekvieno iš mūsų buvimas šioje Žemėje yra prasmingas. Laimingai senti yra ne tragedija, o iššūkis. Nereikia kovoti su senatve, ją reikia prisijaukinti ir kuo geriau sutarti. Tačiau būna dienų sunkių, skausmingų. Ir tai normali žmogaus būsena, liūdėti, išgyventi. Tačiau nereikia nuolat tų minčių kartoti, kad jos nesirealizuotų. Pavojinga gyventi su negatyviomis mintimis. Būtina iš jų išsivaduoti. Mokėti pamiršti, kas bloga ir kuo greičiau. Nėra prasmės tampyti tą šlamštą. Gal reikėtų pasivaikščioti, pavartyti albumą kur malonūs prisiminimai tave užplūs. ,,Paverskime skausmą išmintimi ir stiprybe“ – kalbėjo lektorė. Pasąmonės galia – didžiulė, dažnai nepaaiškinama. Teigiami jausmai sukelia gyvenimo džiaugsmo poveikį, priešingai neigiami gali iššaukti įvairias ligas.

Dekanė Rimutė priminė žingsnelius kaip padėti sau, kad gyvenimas taptų kokybiškas.

Pirmas žingsnis. Pripažinti, kad skauda. Antras žingsnis – viską paleisti. Trečias žingsnis – į kiekvieną iššūkį žvelgti, kaip į užduotį. Ketvirtas žingsnis – keisti klausimus, kuriuos sau užduodame. Penkta žingsnis- tiesiog eiti ieškant galimybių. Šeštas žingsnis – Ugdyti vidinę viltį, juk esame ne vieniši.

Taigi džiaukimės gyvenimu. Kur yra nors lašelis meilės, ten yra vandenynas kantrybės. Ir pagalvokime supykę. Ar aš noriu būti teisus, ar laimingas? Žvelkime į gyvenimą, kaip į šventę. Jis susideda iš dabarties.

                                                                         Psichologijos fakulteto seniūnė Gražina Pavilionienė

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s