Vyno spindesys ir skurdas

IMG_5980Ramią spalio devynioliktosios popietę Stiliaus ir mados fakulteto studentės rinkosi į Kultūros centro kavinę išklausyti paskaitos „Vyno spindesys ir skurdas“.

Jau einant į paskaitą rudens spalvomis pasipuošusiomis gatvėmis, mus nuteikė romantiškai ir sielos viduje vis kuždėjo laukti kažko ypatingo.

Kavinėje maloniai visas sutiko galantiškas vyriškis, vyno ekspertas – Domininkas Velička. Kaip ir dera, visų pirmiausia pagerbė TAU direktorę Onutę Sakalauskienę garbingo apdovanojimo proga.

Nuo pirmų sakinių apie vyno istoriją nuojauta jau žadėjo, kad popietė bus įdomi. Labai elegantiškai paėmęs taurę, mus visas pamokė, kaip būti damomis geriant šį taurų gėrimą. Pasak šio didelio vyno žinovo, vyno istorija prasidėjo nuo Kristaus laikų ir išpopuliarėjo labiausiai religiniuose sluoksniuose.

Daug naudingų patarimų sužinojom, pavyzdžiui, kad vynas turi būti atšaldytas prieš pateikiant į stalą iki + 8 laipsnių ir vyną reikia ne gerti, o mėgautis juo, turi dirbti ir mūsų nosys, ir elegantiškas apglėbimas pirštais taurės kojelę. Sužinojom, kad vyno spalva visai nepriklauso prie kokio maisto mes pateiksim. Ekspertas akcentavo, kad visuomet turi būti santykis – lengvas su lengvu. Net truputį nustebino, kad iš 100 butelių vyno 80 butelių nuperka moterys. Jeigu saikingai vartojant, vynas net turi gydomąjį poveikį – smegenyse paskatinama serotino-laimės hormono gamyba. Tikrai įsitikinome, jau po pirmosios vyno taurės prie visų stalų pasigirdo šurmulys ir juokas. D. Velička patvirtino, kad tie namai, kurie neturi vyno, tai neturi jie ir džiaugsmo. Šį teiginį, pasirodo, jau yra pasakęs pats Jėzus Kristus, lankydamas valstiečius.

Dar įdomu, kad kuo turtingesnis ir brandesnis vynas, tuo greičiau pagenda netinkamai laikant atidarytą butelį.

Eksperto teigimu, jeigu 10 žmonių išgers 2 butelius vyno, tai tik pagerės nuotaika ir niekas nepraras kultūros, visų veidai tik spindės, o jeigu piktnaudžiaus vyno malonumais, tai sulauks vidinio skurdo.

Taip ir baigėme popietę su gera nuotaika, su spindesiu akyse ir su raudoniu veiduose. Buvo tikrai gera. Vyno ekspertas pažadėjo dar pas mus sugrįžti. Fakulteto dekanė sveikindama su naujais mokslo metais, maloniai paglostė mūsų sielas gražiais žodžiais apie rudenį. Tikrai, koks gražus, pasirodo, šis metų laikas, o dar kai šalia juodo šokolado plytelė ir spindinti raudono vyno taurė…

Fakulteto seniūnė Valė Česaitienė

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s