Kelionės į Rytų pasaulį pradžia…

img_58591Japoniškos arbatos gėrimo ceremonija Kultūros ir meno fakulteto studentai-senjorai pradėjo savo kelionę į dar mažai pažįstamą Rytų pasaulį. Pirmuosius žingsnius šioje nepaprastoje kelionėje mums padėjo žengti ir su japoniškos arbatos gėrimo ceremonija bei jos paslaptimis dalinosi Kyumeikan mokyklos direktorė Raimonda Strazdienė.

Jau keturis šimtmečius japonai puoselėja arbatos gėrimo ceremoniją. Pagrindiniai japoniškos arbatos ceremonijos principai yra keturi: tyla, švara, ramybė ir pagarba – jų pagrindu ir atliekamas visas ritualas.

Arbatos gėrimo ceremonija prilygsta dzadzen meditacijai, kurios tikslas atverti žmogui jo dvasią, sujungti jį su Visata. Japonai ceremoniją perėmė iš kinų ir suteikė jai japoniškas formas, estetizavo. Japoniška arbatos gėrimo ceremonija yra sudėtinga, formali ir rami. Vyksta pagal griežtai nustatytą tvarką ir judesių seką, joje daug taisyklių. Yra tam tikri reikalavimai kambario, kuriame ruošiama arbata, interjerui, ikebanai (gėlių kompozicijai), kuri parenkama kiekvienai ceremonijai individualiai, vandens paruošimui, indų formai ir spalvai. Ceremonijos metu yra geriama speciali žalioji japoniška arbata matčia, kuriai keliami specialūs tiek auginimo, tiek užplikymo reikalavimai.

Arbatos ceremonijos metu vyksta pojūčių apvalymas: Žiūrint į tapybos ritinėlį ar gėlę – apvalomas regėjimas. Įkvepiant smilkalų – apvaloma uoslė. Girdint vandens kunkuliavimą katiliuke bei vandens lašėjimą iš bambukinio vamzdelio – apvaloma klausa. Mėgaujantis arbata – apvalomas skonis. Liečiant arbatos ceremonijos indus – apvalomi lytėjimo organai. Taip ritualo metu apjungiamas kūnas ir dvasia, atsiranda daugiau ramybės ir aiškumo.

Dalinamės ceremonijos akimirkomis.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s