Marijampolės TAU pradėjo 11-uosius mokslo metus!

2Marijampolės Trečiojo amžiaus universitetas spalio 1 d. pradėjo 11-uosius mokslo metus. Šiemet čia paskaitas lankys 764 studentai senjorai, veiks 17 fakultetų. Nuo pat Universiteto įkūrimo pradžios iki dabar jam vadovauja Ona Sakalauskienė. Už svarų indėlį kuriant Marijampolės savivaldybės gyventojų socialinę, kultūrinę ir dvasinę gerovę Marijampolės savivaldybės taryba universiteto direktorei suteikė Marijampolės garbės piliečio vardą. Pradedant naujus mokslo metus Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys įteikė O. Sakalauskienei Marijampolės garbės piliečio ženklą. Jis pasveikino gausiai susirinkusią auditoriją ir palinkėjo studentams daug gyvybingumo ir žinių. Šventėje dalyvavo LR Seimo narys Albinas Mitrulevičius, Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Ugdymo plėtotės centro specialistai, kitų Lietuvos Trečiojo amžiaus universitetų atstovai.

Dėkodama už aukščiausią savivaldybės apdovanojimą Trečiojo amžiaus universiteto direktorė O. Sakalauskienė tvirtino, kad liks su universitetu ir jo žmonėmis iki paskutinės savo gyvenimo dienos. „Mūsų gyvenimą lydi kūrybinė aistra ir didžiulė meilė žmonėms“, – Universiteto didelio populiarumo ir pripažinimo paslaptį įvardijo jo direktorė. Marijampolės senjorai turi galimybę bendrauti ne tik auditorijose, bet ir kelionėse po nepažintas šalis. Anot direktorės, aplankytos visos Europos Sąjungos šalys, pabuvota Egipte, Turkijoje, Izraelyje, Jordanijoje.

Marijampoliečiai mėgsta kultūrinę veiklą – universitete veikia du meno kolektyvai, kurie yra pelnę laurus ir tarptautiniuose festivaliuose, kviečiasi svečius pas save. Jų istorijoje – jau septyni meno festivaliai. Senjorai mielai renkasi sveikatos išsaugojimo, politikos diskusijų, meno saviraiškos užsiėmimus. Universitetas turi draugų ir bendraminčių keliose užsienio šalyse, mokosi užsienio kalbų, dalyvauja tarptautiniuose projektuose. Mokslo metų atidarymo šventėje buvo trumpai pristatytas su „Ryto“ pagrindine mokykla įgyvendinamas projektas, analizuojantis kartų susikalbėjimo temą.

Universiteto mokslo metų pradžios šventę, pavadintą „Mūsų pasaulis, mūsų orumas, mūsų dabartis“, nuotaikingai užbaigė Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos Karininkų ramovės vyrų choro „Aidas“ koncertas (vadovas Tadas Šumskas).

Marijampolės Trečiojo amžiaus universitetas yra įsikūręs buvusios pedagoginės mokyklos pastate.

Straipsnio autorius – Marijampolės savivaldybės Viešųjų ryšių tarnyba

Straipsnis paimtas iš internetinės svetainės http://www.mususavaite.lt

[Nuoroda į svetainę: http://mususavaite.lt/marijampoles-tau-metu-pradzios-sventeje-garbingas-apdovanojimas/]

Nuotraukos – Ričardo Mockaus.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s