Nepamirštama popietė Paežeriuose

STB_5432Kai ruošiesi išvykai į gamtą, visuomet atidžiai klausaisi sinoptikų prognozių. Prognozė nedžiugino – antroje dienos pusėje Sūduvos krašte – lietus su pertraukomis. Bet „jau žirgeliai pakinkyti”. Todėl senjorai, turintys patirties, pasiruošę visiems atsitiktinumams.

Bet nebuvome pasiruošę svarbiausiam – įspūdžių gausai. Žavėjomės Paežerių dvaro rūmais. Toks pat architektūros šedevras, kokį pamatome tūkstančius kilometrų nuvažiavę į Centrinės Europos valstybę. Jau rodos, ką naujo galima sužinoti apie tokį netolimą miestą – Vilkaviškį. Muziejaus darbuotojos istorikės p. Rupeikienės pasakojimas apie Paežerių dvaro kūrimą ir jo komplekso dalies išlikimo sąlygas labai įdomus. Dauguma senjorų pasiekė ir penktąjį belvederio aukštą. Ekskursija buvo įdomi – rodos truko tik gerą pusvalandį.

Bendrą stalą pietums moterys padengė prie galingo parko ąžuolo. Netrukus turėjo prasidėti labai svarbus išvykos momentas – Marijampolės Trečio amžiaus universiteto Teisės fakultetą baigusiems diplomų įteikimas. Bet prieš tai dar buvo išvykos vinis – protų mūšis. Varžėsi dvi fakulteto grupės – pirmakursiai ir absolventai.

Ir aš ten buvau: žiūrėjau, dalyvavau stebėjausi ir… žavėjausi. Suorganizuoti tokio lygio protų mūšį reikalingas sugebėjimas ir laiko negailėjimas tinkamai jį paruošti. Stebino labai apgalvota užduočių įvairovė ir patys klausimai. Mūšio dalyviai – ne smalsūs vaikai ir ne lyderystės siekianti jaunystė. Įtraukti į žaidimą, uždegti” pagyvenusius daug ko mačiusius senjorus – nelengva užduotis. Varžybų organizatoriai tikėjo, kad senjorai turi studentiškos ugnies ir moka veikti komandoje. Grupių vadovai ir atskirų užduočių atstovai buvo labai atkaklūs ir ryžtingi. Bendroms užduotims – tuoj glaidžiai susispiečia dalyvių “kupeta”. Tačiau charakteriai išryškėja: “degtukų” reakcija greita, atsakymai dažnai maždaug į “tą pievą”, bet dar trūksta tikslumo. Stebino tylenės moterys – jų atsakymai dažnai pataiko į dešimtuką. Komisija viską suskaičiavo greitai ir skaidriai. Būtinas nugalėtojų apdovanojimas ir išmoningi prizai už atskiras rungtis įteikti nedelsiant, todėl buvo palydėti ilgai netylančiais plojimais. Gamta mums buvo palanki. Jokio lietaus, net saulė šypsojosi matydama tokį taikų protų mūšį.

Po įtemptų varžybų vyko graudokas atsisveikinimas. Teisės fakultetą antrą kursą baigusiems senjorams Marijampolės Trečio amžiaus universiteto direktorė Onutė Sakalauskienė ir Teisės fakulteto dekanė Ingrida Pucėtienė įteikė diplomus. Bet diplomus gavusiųjų akys nešvytėjo ypatingu džiugesiu. Juk ši įspūdinga popietė jiems jau gali būti paskutinė. Atsisveikindami senjorai apkabino parko ąžuolą galiūną. Taip pasisėmė jėgų tolimesniam tobulėjimui. Yra ir galimybių: Marijampolės Trečiojo amžiaus universitete platus fakultetų pasirinkimas.

Teisės fakulteto studentė Birutė Kižienė

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s