Susitikimas su psichologe Edita Čekuoliene

IMG_5017Balandžio 14 dieną TAU Psichologijos fakulteto studentai turėjo progą dalyvauti  lektorės psichologės Editos Čekuolienės knygos ,,Flirtas su rudeniu“ pristatyme ir aptarime.

Flirtas, anot autorės, tai lyg žaidimas, lengvas pokalbis apie rimtus dalykus. Knyga nėra skaitoma, ji vartoma knyga, teigė autorė.

Nuotaikingame susitikime knygos autorė Edita Čekuolienė pasakojo apie knygos atsiradimą, davė  patarimus, kaip prasmingai nugyventi likusius metus. Knygoje aprašoma antros pusės gyvenimas, moters gyvenimas. Autorė gvildeno moters ir vyro psichologinius skirtumus, skirtumus, dėl kurių kartais nesusikalbame. Žinant tai, galime lengviau įveikti iškilusius konfliktus, nesusikalbėjimus. Knygos autorė psichologė Edita Čekuolienė aptarė knygos aktualius skirsnius: kaip slaugyti mylimus žmones, kaip atostogauti, kaip panaudoti atostogas neturint daug pinigų, kaip įveikti baimes likti vienišai.

Su metais keičiasi mūsų elgesys. Kuo gi mes su metų kaita tampame naujai? Su metais mes netenkame vaikų ir vienas kitą šeimoje imame vadinti ,,mamyte“, ,,tėveliu“. Kai mūsų vaikai susilaukia savo vaikų, jie tampa jau nebe vaikais, o sūnumis ir dukromis. Mes tampame anytomis ir uošvienėmis.

Norint gražiai nugyventi turime peržengti per keturis laiptelius.

Pirmas laiptelis – panašumas. Pradėję gyvenimą randame daug abu siejančių panašumų.

Antras laiptelis – skirtumas. Atrandame skirtumų vienas kitame.

Trečias laiptelis – eksperimentavimas. Kažkaip kitaip daryti.

Ketvirtas laiptelis – „neimu į galvą“.

Kuo lengviau įveiksime šiuos laiptelius, tuo mūsų gyvenimo kokybė bus geresnė ir gyvenimas taps prasmingesnis.

 Knygos autorė kvietė,  kol turime laiko,  grįžti prie savo svajonių, drąsiai imtis veiklos, apie  kurią gal kažkada svajojome, tačiau dėl laiko ar kitų aplinkybių negalėjome įgyvendinti.

Po susitikimo TAU Psichologijos fakulteto  klausytojai įsigijo knygų ,, Flirtas su rudeniu“ ir ,,Psichologijos žingsnis ant kasdienybės“ su autorės Editos Čekuolienės  autografu.

Autorė pažadėjo ir kitais metais aplankyti TAU su naujomis knygomis. Jai atvykti į Marijampolę labai malonu. Čia jos šaknys. Gėrėjosi mūsų išgražėjusiu miestu.

 Psichologijos fakulteto seniūnė Gražina Pavilionienė

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s