Paroda „Maištas buduare“ ir stilistės Agnės Gilytės patarimai

Taikomosios dailės muziejuje – paroda „Maištas buduare“

Nauja knyga Spintologija– Stilistės Agnės Gilytės patarimai

12-IMG_4911Stiliaus ir mados fakulteto studentėms mados istoriko Aleksandro Vasiljevo paroda „Maištas buduare“ sukėlė teigiamų emocijų audrą ir daug mielų vyresnės kartos prisiminimų apie neeilinio dešimtmečio mados stilių įvairovę. Ekspozicijoje buvo pristatomos aštuonios svarbiausios stilistinės mados kryptys, atspindinčios maištingo, ryškaus ir margaspalvio dešimtmečio madą, kai jaunimo muzika ir šokiai visame pasaulyje nugalėjo manieringą, perdėtai mandagią buržua visuomenę.

Aštuntame dešimtmetyje buvo kovojama už saviraiškos teises, bet pasigendama vieningos mados koncepcijos. Tai stilistinių pokyčių mene ir madoje metas: hipių epochą keitė liaudiškas stilius, vėliau plinta retro ir kariškas stilius, greta randasi disko ir žėrinčio roko bei pankų stiliai. Mados kūrėjams hipiai paliko pilną skrynią idėjų, kuriomis naudojasi naujos dizainerių kartos. Esame dėkingos gidėms, kurios labai išsamiai perteikė šias žinias.

Taip pat pasinaudojome proga pamatyti ir tekstilės parodą “Absoliuti tekstilė”. Paroda Absoliuti tekstilė – tai tekstilės virsmai istorijoje ir istorijos atvaizdas tekstilėje, siekis Lietuvos tekstilės meną įvertinti istorinių, socialinių, ekonominių ir kultūrinių pokyčių kontekste. Parodos kolekcijos darbai tiek nustebino, tiek kėlė pasigėrėjimą.

Nepaprastai mielai nuteikė susitikimas su žavingąja stiliste AGNE GILYTE, kuri pravedė svarbiausias „spintos mokslų” pamokas ir pristatė pirmąją savo knygą „Spintologija“. Visos mėgstame puoštis, per drabužį išreikšti save ir kurti savitą stilių. Tačiau šiandien lengva pamesti galvą dėl didelės drabužių pasiūlos ir nuolat kintančių mados tendencijų. Kaip atpažinti kokie drabužiai tau iš tikrųjų tinka, o kurie tave, kaip Agnė sako, daro „stora, maža”, kaip atsikratyti tai, ko tau nereikia. Nuolat kyla klausimas – ką apsirengti?! Arba – neturiu ko apsirengti?! Kad lengviau būtų sau į tai atsakyti ir išspręsti vos ne kasdienę problemą, reikia tik truputį daugiau tam skirti laiko ir perskaityti stilistės Agnės knygą.

Tad į namus damos keliavo plačia šypsena, spindinčiomis akimis ir su knyga rankose. O visą kelią lydėjo skaisčiai šviečianti pavasario saulė ir šilti pašnekesiai.

 Stiliaus ir mados fakulteto seniūnė Ilona Kalinauskienė

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s