Visos bėdos dėl nugaros skausmų

IMG_4660Sveikos gyvensenos fakulteto studentai rinkosi į paskaitą „Visos bėdos dėl nugaros skausmų“. Šią opią problemą nagrinėjo auksinių rankų chirurgu vadinamas Kauno medicinos universiteto klinikų Neurologijos klinikos Stuburo smegenų ir periferinių nervų chirurgijos skyriaus vedėjas dr.Bronius Špakauskas.

Jis gerai žinomas mūsų šalyje ir užsienyje. Jis – naujų metodikų operuojant stuburą pradininkas Lietuvoje, išugdęs nemažą būrį jaunų specialistų.

Apie nugaros skausmus prirašyta tiek daug, kad, atrodo, stuburas išnarstytas po slankstelį.Vis dėlto garsus neurologijos mokslų daktaras Bronius Špakauskas turi ne tik didžiulės šios epidemija virstančios patologijos operacinio gydymo patirties, bet ir originalių patarimų.

Stuburo ligos, kuriomis sergančiųjų iš tiesų daugėja, yra civilizacijos padarinys. Ligų atsiradimo priežasčių įvardijama labai įvairių. Serga ir aktyviai gyvenantieji, ir visai nejudrūs, apkūnūs ir maži, aukšti ir liekni, tiek vyrai, tiek moterys.

Per daugelį savo darbo metų lektorius pastebėjo, kad labiausiai mūsų stuburui kenkia ilgalaikis sėdėjimas ir mikrotraumos. Taip pat šia liga dažniau būdinga aukštiems ir liekniems žmonėms.

Dr. Bronius Špakauskas sako, kad sveikiausia stuburui – ėjimas, plaukiojimas, taisyklinga laikysena, reikėtų vengti kūprintis, nesveika ilgai, be pertraukų sėdėti, sunkiai kelti, nešti sunkią rankinę ant vieno peties.

Labai maža dalis sergančiųjų operuojami. Lietuvoje atliekama apie tūkstantį stuburo operacijų per metus.

Lektorius trumpai apibūdino pagrindinius chirurginio gydymo metodus – Diskektomiją, Nukleoplastiką, Dinaminę stuburo stabilizaciją, Vertebroplastiką, Nugaros smegenų stimulizaciją.

Sveikos gyvensenos f. seniūnė G. Žilienė

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s