Žmogus – visatos centras

IMG_0032Sausio 14 dieną Psichologijos fakulteto studentus-senjorus linksmino Profesinio rengimo centro ansamblis „Skraja“. Nuotaikingomis dainomis ir melodijos prisiminimais nukeliavome į jaunystės žydinčias dienas, mėgavomės jomis ir kartu dainavome.

Po koncerto VDU filosofijos mokslų daktarė Bronė Gudaitytė pakvietė klausytis paskaitos „Gyvenimas be „Kodėl?“. Lektorė nagrinėjo žmogaus egzistencinius klausimus. Kai gyvenime yra pilnatvė, mes tarsi jo nepastebime, o kai nutinka kas nors bloga, klausiame „Kodėl?“

Mes nutolę nuo savo esmės, tėvai nutolę nuo vaikų, jauni žmonės nutolę nuo pagyvenusių. Lektorė ragino pažinti,  sugrįžti į Save, taip, kaip norime sugrįžti į namus, taip turime norėti sugrįžti į savo esmę. Ir kai sugrįžtame į esmę, tai lyg kibirkštėlė – suvokiame, kad tai yra svarbiausia. Įniršis, geismas yra žmoguje, tačiau juos reikia suvaldyti protu, neleisti jiems subujoti. Reikia ne klausti, o priimti ligą, nesėkmes, reikia drąsos jas priimti. Ir kai tu jas priimsi, tapsi išmintingesniu.

Mes esam Dieviškos visatos dalis ir turime dalintis. Tam, kad būčiau savimi, nereikia nieko nurungti. Verta nuolat prisiminti ir gyvenime vadovautis Dievo įsakymais: mylėk artimą taip, kaip myli save patį. Modernus žmogus mąsto. Atsigręžk į save.

Psichologijos fakulteto seniūnė Gražina Pavilionienė

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s