Pašėlome… per Tris Karalius

IMG_4440Per sniegą brenda trys Rytų karaliai

Su auksu, mira, smilkalais brangiais.

Tyli žvaigždė jiems uoliai rodo kelią.

Dangus nusėtas žiburiais smulkiais.

                             (autorius nežinomas)

Jau 10 metų Kultūros ir meno fakultetas tradiciškai renkasi į Trijų Karalių vakaronę. Jų buvo labai įvairių ir tai dažnai priklausydavo nuo mokslo metų temos, pvz., Trys Karaliai architektūriniu rakursu, Po pasaulį pasidairius (studijų tema – Turizmas), Susirinko visa Lietuva (etnografinė tema), Iš rojaus į… rojų (krikščioniška kultūra ir menas) ir t.t.

Šių metų vakaronės tema ir turinys spontaniškai išaugo iš draugystės su Kauno Aleksoto bendruomenės centro liaudiškos muzikos ansamblio SVIRBĖ (kažkada per Aleksotą tekėjo tokio pavadinimo upelis). Dar pavasarį  ansamblio vadovai panorėjo susitikti su Kristijono Donelaičio draugijos nariais prie Poeto paminklo, todėl praėjusį birželį organizavome bendrą vakarą miesto visuomenei, kur kartu su svirbiečiais koncertavo ir TAU  folkloro ansamblis Senapilė (vadovė Dalia Venckienė), po to buvome pakviesti į tradicinę Aleksoto bendruomenės šventę botanikos sode. Dabar jau pas mus vakaronės metu ansambliečiai parodė savo retro stiliaus programą; romansus keitė lietuviškos dainos, smagiai sukome ratelius, sveikinome vieni kitus ir linkėjome laimingų, smagių, gražių metų. Dalyvavo 3  vakarotojų grupės: mūsų svečiai iš Kauno, Kultūros ir meno fakulteto klausytojai, universiteto folkloro ansamblis Senapilė. Per patį linksmybių įkarštį visus pasveikinti atėjo Trys Karaliai, mūsų trečiaamžininkai ir jiems prijaučiantys: Antanas, Algirdas, Jonas. Oi, kiek buvo įkarščio atsakinėjant į jų klausimus, skambėjo užkrečiantis juokas ir vėl rimtis, kai jie skelbė krikščionišką šios šventės prasmę. Nepatenkintų, atrodo, nebuvo, visi skirstėsi kupini kuo geriausių įspūdžių.

Praėjo šventė, sausis – kai Trys Karaliai nupurto paskutinius kalėdinių eglučių spygliukus – pradėjo metų kelionę per žemę. Keliausime ir mes švęsdami jubiliejinius TAU metus.

Vida  Mickuvienė, Kultūros ir meno fakulteto dekanė

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s