PAPUOŠALŲ MAGIJA

IMG_4135Trečiojo amžiaus universitete – kalėdinė nuotaika! Puošiamos ne tik eglutės, puoštis nori ir mūsų damos, todėl papuošalų istoriją bei savos kūrybos rankų darbo aksesuarus Stiliaus ir mados fakulteto damoms pristatė Jolanta Dumbliauskienė!

Kūrėja papasakojo papuošalų istoriją, kuri siekia akmens amžių. Istoriniai šaltiniai teigia, kad talismanų, įvairiausių simbolinių papuošalų ir ženklų gaminimo kultūra atsirado jau su pirmosiomis civilizacijomis. Archeologiniai tyrimai įrodo jų egzistencija akmeniniame amžiuje. Vienas iš pavyzdžių galėtų būti plėšrūno iltis su odininiu raisčiu ant medžiotojo-nugalėtojo kaklo.

Neretai senovėje juvelyrikos gaminiai atlikdavo ir kur kas rimtesnę funkciją nei tik žmogaus papuošimo. Įvairiais papuošalais žmonės puošdavosi per tam tikras religines šventes ar kitus svarbius įvykius. Panaši tradicija yra išlikusi ir iki mūsų dienų, tai vestuviniai žiedai, kurie simbolizuoja dviejų žmonių sąjungą.

Viešnia pasakojo, kad senoji juvelyrika buvo gana pažengusi, o gaminami papuošalai buvo dailūs nepaisant to, kad jie buvo ne iš tauriųjų, bet iš paprastesnių metalų.

Lietuvoje buvo paplitę ir gintaro papuošalai, nes šios žaliavos anksčiau buvo randama kur kas daugiau nei dabar. Gintarą lietuviai mainydavo į kitus papuošalus, tad randama papuošalų, pagamintų iš lietuviams nebūdingų žaliavų ar technikų – stiklo karoliukų, emaliuoto metalo ir kt.

Ponia J. Dumbliauskienė papasakojo ir apie savos gamybos papuošalus, kurie daugiausiai pagaminti iš žėrinčių Swarovski kristalų. Jolanta Dumbliauskienė teigia, kad Swarovski kristalų nerti ažūriniai papuošalai pabrėžia moters prigimtinį moteriškumą.

Jos aksesuarais buvo papuoštos ir universiteto damos, pasigrožėkime!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s