VALANDA AROMATŲ PASAULYJE

Kvepalai – nematomas, bet niekad iš mados neišeinantis aksesuaras – teigė mados „Karalienė“ Coco Chanel. Kvepalų atsiradimo istorija apipinta įvairiais pasakojimais ir legendomis siekia dar Antikos laikus. Žmonės visada ieškojo būdų kaip atskleisti save. Kvepalai – viena iš populiariausių priemonių, kurios dėka nuo mūsų sklindančiu aromatu perteikiama sava gyvenimo filosofija.Pirmieji kvepalus pradėjo naudoti egiptiečiai. Kvepalų dėžutę jie dėdavo į karstą, naudojo religinių apeigų metu, didikai kvepalais saugodavo savo namus.Vėliau šis kvapiųjų medžiagų naudojimas išplito senovės Graikijoje, Romoje ir islamiškose šalyse. Didelį indėlį į kvepalų pramonę įnešė alchemikai. Buvo kuriamos naujos formulės, deriniai. Garsiausi kvepalų namai kūrėsi Prancūzijos sostinėje Paryžiuje.

Išgirdome apie kvepalų klasifikaciją, kaip išsirinkti SAVO aromatą, kaip priderinti prie rūbų, prie renginio tematikos bei savo vidinės nuostatos. Gyvai pademonstravo kvepalų pavyzdžius, net apie 150 rūšių kvapų. Kiekvienai padėjo išsirinkti kvepalus pagal atlikto testo rezultatus.

Šiandieną yra sukurta tokia galinga kvepalų pramonė, kurioje svarbu viskas: kvapas, buteliukas, kūrėjas, aromato pristatymas ir kt.

Daug sužinojome, už gautą informaciją dėkojame.

 Stiliaus ir mados fakulteto seniūnė Onutė Mozūraitienė

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s