SVEIKESNIS OPTIMISTAS AR SVEIKESNIS PESIMISTAS

Pessimist-and-Optimist-II-1024x745Tokia tema buvo gvildenama Sveikos gyvensenos fakulteto užsiėmime su fakulteto dekane Edita Kulikauskiene.

Vienas iš bruožų, skiriančių optimistus nuo pesimistų yra santykis su savimi.   Optimistai   myli save ir juos verta pamilti. Jų akys nuolat šypsosi. Ne lūpos, o akys. Jos spinduliuoja. Jie kuria aplinką iš vidaus. Jų entuziazmas – užkrečiamas. Į juos malonu žiūrėti. Ir būtent jie pasiekia daugiausia! Tai žmonės, kurių neparklupdo jokios negandos. Kai reikia, jie tiesiog susikaupia ir daro tai, ką privalo daryti. Jei nemylėsime savęs, ar galime norėti, kad mus mylėtų kiti. Jei patys nepasitikime savimi, kodėl kiti turėtų pasitikėti ir gerbti mus.  Niekada nepamirškime, kad mes esame žmonės, puoselėjantys tokius gebėjimus ir savybes, kurioms niekas kitas negali prilygti. Būkime vieninteliai ir nepakartojami. Kitaip jauskimės, kitaip galvokime, kitaip elkimės, kitaip gyvenkime. Gyvenkime geriau.

Teigiamas požiūris į save ir į kitus mums padeda nesustoti ir toliau siekti savo tikslų. Geriausias to vaistas optimizmas. Optimistiškai nusiteikę pacientai daug greičiau sveiksta. Optimizmas ir sveikiems padeda išlikti žvaliems, nes jie labiau rūpinasi savimi. Moterys didesnės optimistės nei vyrai, todėl ir gyvena ilgiau.

Dr. M. Seligmanas teigia: ,,Jie niekada nebūtų tapę garsiais žmonėmis, jeigu nebūtų optimistai“.

Seniūnė Nijolė Šalinskienė

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s