SUSIPAŽINIMAS SU POLICIJOS PADALINIŲ DARBO SPECIFIKA

Susipažinimas su policijos padalinių darbo specifika – toks Teisės fakulteto užsiėmimas vyko Marijampolės apskrities vyriausiajame policijos komisariate.

Komunikacijos grupės specialistė Sigita Šatienė, pasitikusi mus, pakvietė pokalbiui su valdymo organizavimo skyriaus viršininku Rolandu Gyliu. Prelegentas supažindino su apskrities komisariato funkcijomis, struktūra, pareigybėmis. Iš viso yra 684 pareigybės, iš kurių užimtos-560 pareigybių, laisvos – 124 pareigybės. Iš statutinių pareigūnų 68% vyrai, 32% moterys. Pagal išsilavinimą net 60% darbuotojų turi aukštąjį išsilavinimą. Skyriaus viršininkas R.Gylys, pateikdamas informaciją apie nusikalstamą veiką, nurodė ,kad nusikaltimų skaičius auga 2011 – 3903 nusikaltimai, 2012 – 4087 nusikaltimai ir 2013 – 4498 nusikaltimai.

Pagirtina, kad gyventojai patys rodo iniciatyvą apsaugoti savo turtą. Kuriasi kaimynystės grupės, pvz.: Marijampolėje veikia 34 grupės, Šakiuose – 11, Kalvarijoje – 7 ir t.t.

Policija sulaukia ir pagalbininkų – policijos rėmėjų. Komisariatui talkina – 276 rėmėjai ir 159 jaunieji policijos rėmėjai. Žmonės patiria smurtą. Dažniausiai nuo sutuoktinio, 2013 m. tokie net 86 atvejai, nuo sugyventinio – 65 atvejai.

Iš 5 komisariatų, priklausančių Marijampolės apskričiai didžiausias papirkinėjimo skaičius 10000 gyventojų yra Jurbarke, Kalvarijoje ir pačioje Marijampolėje.

Be to, apskrities vyriausiasis komisariatas dirba ir prevencinį darbą: organizuojamas prevencinis daiktų žymėjimas, mokyklose rengiami įvairūs konkursai teisine tematika, įrengtos eismo įvykius fiksuojančios kameros, vasarą organizuojamos stovyklos vaikams.

Toliau užsiėmimą vedė operatyvaus valdymo skyriaus viršininkas Aušrys Kvederavičius. Atsinešęs įvairiausių ginklų mums juos parodė, papasakojo apie jų technines savybes. Policininkų dėvimas liemenes galėjome ne tik pamatyti, bet ir jas pasimatuoti.

Kieme stovinčiame policijos patruliniame automobilyje apžiūrėjome visą laikomą įrangą, kurios pagalba išaiškinami kelių eismo pažeidėjai.

Laboratorijose susipažinome, kaip tiriami kriminaliniai nusikaltimai: nustatoma kontrabandinių gėrimų kokybė, kaip nusikaltimo vietoje paimami pirštų, pėdų, automašinų protektorių antspaudai ir kiti atliekami tyrimai. Laboratorijose mus pasitiko ir apie atliekamus tyrimus aiškino Alvydas Kerevičius – kriminalistinių tyrimų skyriaus viršininkas ir Laima Žakaitienė – šio skyriaus specialistė.

 Gerb. Sigita Šatienė pakvietė mus būti atsakingiems už savo ir kaimynų saugumą, o ištikus nelaimei pagalbon kviesti policininkus.

 Teisės fakulteto seniūnas Algimantas Špucis

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s