ŠEŠTADIENĮ SENJORAI PRALEIDO MOKYDAMIESI

Projektas „Suaugusiųjų švietimo sistemos plėtra suteikiant besimokantiesiems asmenims bendrąsias kompetencijas (II-etapas)“

IMG_2092Šeštadienį, sausio 25 dieną, TAU studentai-senjorai dieną praleido Marijampolės kolegijoje dalyvaudami mokymuose, kurių metu buvo pristatytos net 4 skirtingos moduliai. Pirmasis – Suaugusiųjų laisvalaikio formos ir saviraiška. Jį pristatanti lektorė Jūratė Vaitonienė paaiškino turiningo laisvalaikio svarbą, supažindino su laisvalaikio formų įvairove, jų reikšmingumu įvairiapusiškam asmenybės formavimuisi bei integravimuisi į visuomenę.Antrąjį modulį „Suaugusiųjų finansinis švietimas“ pristatė lektorė Alicija Vilkelienė. Buvo aptartas asmeninių, šeimos ir namų ūkio biudžeto tvarkymas bei finansinio gyvenimo ciklas ir prioritetai. Dar vienas modulis, su kuriuo senjorus supažindino lektorius Romualdas Mišeika – Suaugusiųjų pilietinis ugdymas. Studentai-senjorai prisiminė savo pilietines pareigas, žmogaus teises ir laisves. Plačiau sužinojo apie žmogaus teisių ir laisvių apsaugos sistemą Europoje,apie Lietuvos teismų sistemą ir įstatymų leidžiamąją bei vykdomąją valdžią Lietuvoje.

Paskutinis, tačiau toks pats svarbus bei įdomus modulis, kurį pristatė lektorė Lina Karpienė – Suaugusiųjų meninės saviraiškos ugdymas. Šio užsiėmimo metu senjorai buvo supažindinti su meno rūšimis bei žanrais, ženklų ir spalvų simboliką žmogaus pasaulėjautoje.

Visi moduliai buvo pateikti suprantamai bei įdomiai, buvo atliekamos praktinės užduotys, kurios padėjo senjorams pritaikyti mokymų metu įgytas ar atnaujintas žinias. Nors mokymai vyko visą dieną, tačiau studentai-senjorai aktyviai vykdė visas užduotis ir sakėsi esą pasisėmę naujų žinių, gerų emocijų, o dieną praleido labai turiningai.

 

Aušrinė Lenkauskaitė

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s