MUZIKOS TERAPIJOS TAIKYMO GALIMYBĖS

IMG_1839 - KopijaMuzika – Dievų kalba. Dangaus kūnai  judėdami sudaro garsų stebuklą.

Ciceronas

Psichologijos fakulteto dekanė Rima Klasavičienė labai linksmai ir nuotaikingai pradėjo užsiėmimą, perskaitydama Odę senatvei: pasidarė protas plonas, raukšlės kaip sijono klostės…Studentė Jurgita, vadovaujama dėstytojos Birutės Pavalkienės, pasveikino senjorus nuostabiais romansais.

Užsiėmimą vedė Kolegijos dėstytoja Banguolė Difartienė. Ji kalbėjo apie dailės ir muzikos tarpusavio ryšį. Skambant D. Kembelo muzikai senjorės plastilino pagalba kūrė paveikslą- nuotaiką. Kiti turėjo atspėti paveiksliuko mintį. Dėstytoja patikino, kad daina turi ypatingą galią – dainuok ir būsi sveikas.  Dainavimo terapija- tai garso vibracijos, kurios “masažuoja” visus vidaus organus ir pripildo teigiama energija. Dainavimas padeda išmokti taisyklingo gilaus diafragminio kvėpavimo. Psichologai rekomenduoja dainavimą kaip galimybę pagerinti nuotaiką ar pakeisti minčių kryptį pozityvia linkme.

Neatsitiktinai graikų dievas Apolonas globojo ir muziką, ir mediciną. Net Biblijoje minima, kaip Dovydas depresija sergantį karalių Saulių išgydė grodamas arfa.  Įvairiose tautose, kultūrose mūsų senoliai muziką intuityviai naudojo įvairių ritualų metu, jautė jos magišką jėgą netgi kasdienybėje. Apgailestavo, kad daina išėjo iš mūsų buities.

Liga pažeidžia žmogaus ne tik vidaus organus, bet ir dvasinį pasaulį, suardo kūno ir sielos harmoniją. Įvairi muzika padeda atstatyti dvasinę pusiausvyrą, vienu metu suaktyvina visas smegenų sritis.

Anot mokslininkų, labiausiai gydomosiomis savybėmis pasižymi klasikinė muzika:

  • Smuiko ir fortepijono garsai ramina nervus.
  • Gitaros muzika palankiai veikia širdį, jos patariama klausytis sergant kraujagyslių ligomis.
  • Fleitos melodijos padeda atsipalaiduoti.
  • Pučiamųjų instrumentų muzika spartina kasos veiklą.
  • Klavišinių garsų patariama klausytis kamuojamiems skrandžio bėdų, esant sutrikusiam virškinimui.
  • Violončelės garsai gydo širdį.
  • Ksilofonas ir būgnas atkuria kepenų ir tulžies funkcijas.
  • Būgnų muzika turi teigiamo poveikio stuburui.

Gniuždantį poveikį gamtai ir žmogui daro disharmoniniai garsai, būdingi šiuolaikinei jaunimo muzikai, ypač sunkiajam rokui.

Šiuo metu sanatorijose vis plačiau naudojama muzikos terapija. Ją galima minėti kaip reabilitacijos bei gydymo metodą, tai besivystanti mokslo šaka. Ši terapija skirta: imunitetui stiprinti, kvėpavimo sistemos veiklai normalizuoti, nuovargiui šalinti bei darbingumui grąžinti, sergantiems širdies ir kraujotakos, nervų, virškinimo sistemos ligomis, nemigai bei depresijai šalinti. Muzikos terapijos specialistai teigia, kad muzikos psichologinis, emocinis ir dvasinis poveikis padeda atgauti psichologinį ir fizinį balansą, teikia gilų fizinį ir emocinį atsipalaidavimą.

Senjorai buvo supažindinti su Tai chi gimnastikos pratimais. Jie atpalaiduoja kūną, išvalo mintis. Skambant rytietiškai muzikai senjorai atliko pratimus improvizuodami saulės patekėjimą, debesų išvaikymą, paukščio skrydį, vandens sėmimą, Dangaus atidarymą, sienų stūmimą, jūros bangavimą.

Namo po užsiėmimo skirstėmės užhipnotizuoti muzikos galios ir nuostabių dekanės palinkėjimų.

Jūratė Austrevičienė

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s