IŠVYKA Į APLINKOS MINISTERIJĄ IR LR VYRIAUSYBĖS RŪMUS

Aplinkosaugos fakulteto studentai kovo 18 d. lankėsi Vilniuje Aplinkos ministerijoje ir LR Vyriausybės rūmuose. Aplinkos ministerijoje buvome maloniai priimti. Ministerijos kancleris Ričardas Klovas supažindino su ministerijos struktūra ir padalinių veikla: šiandieninė Aplinkos ministerija yra trijų ministerijų – Miškų ūkio, Statybos ir urbanistikos ir Aplinkos apsaugos – junginys. Ministerijoje dirba 236 darbuotojai – 165 moterys ir 71 vyras.  Nuo ministerijos veiklos pradžios ją valdė 7 premjerai. Ministeriją sudaro 10 departamentų ir 27 pavaldžios įstaigos. Su Atliekų tvarkymo departamento vyr. specialiste Saule Deveikyte aptarėme atliekų tvarkymo problemas. Statybos ir būsto departamento skyriaus vedėjas Ramūnas Šveikauskas kalbėjo apie renovacijos svarbą ir teikiamą efektą. Labai gyvas ir įdomus buvo Valstybės saugomų teritorijų tarnybos vyr. specialistės Onutės Drobelienės pasakojimas. Ypatingai sudomino jau pradėtas statyti Lajų takas, einantis medžių viršūnėmis Anykščių šilelyje.

Bendravome su plačiai žinomu gamtininku, laidų vedėju, fotografu ir rašytoju Selemonu Paltanavičiumi, ir, žinoma, pamatėme gyvą ministrą Valentiną Mazuronį. Jis mūsų pageidavimu atvažiavo iš miško, kuriame su moksleiviais kabino inkilus, ir gana ilgai su mumis bendravo.

LR Vyriausybės rūmuose viešųjų ryšių specialistė ponia Danguolė parodė posėdžių sales, kuriose vyksta posėdžiai, susitikimai su žurnalistais ir svečiais. Gražiausia pasirodė ŽALIOJI salė, kurioje pasirašomos svarbios tarptautinės sutartys. Šios salės sienas puošiantys gobelenai ir kėdžių apmušalai yra žalsvo atspalvio. Pasak p. Danguolės, šioje salėje sėdėjo beveik visų pasaulio valstybių vadovai, diplomatai ir atsakingi darbuotojai.  Pabuvome ir Ministro Pirmininko kabinete, posėdžių salėje galėjome pasėdėti ministrų kėdėse, su mumis mielai bendravo Ministro Pirmininko patarėjas Justas Pankauskas.

Studentai daug klausinėjo, buvo aktyvūs ir žingeidūs. Į visus klausimus jiems buvo atsakyta. Kelionė leido iš arčiau pamatyti tai, ką dažniausiai matome tik TV ekranuose.

Aplinkosaugos fakulteto dekanė Nijolė Savukynienė

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s