IEŠKAI ATSAKYMŲ APIE EUROPOS SĄJUNGĄ – APSILANKYK EUROPOS NAMUOSE

Teisės fakulteto studentų-senjorų išvyka į Europos namus

es1Tą ir padarė sausio 28 d. Teisės fakulteto klausytojai apsilankę Europos namuose, kurie yra Vilniuje, pačiame miesto centre – Gedimino pr. 16.

Informatyvią pamoką apie Europos Sąjungą Europos namuose mums padėjo surengti Europe Direct informacijos centro ir tarnybos vadovė Marijampolėje p. Vaida Burbienė.Atvykusius į Europos namus mus pasitiko ir pakvietė į pamoką Europos namų informacijos vadovė Evelina Norkaitienė. Ji supažindino su institucijomis, kurios įsikūrusios Europos namuose: Europos komisijos atstovybė Lietuvoje, Europos Parlamento informacijos biuras Lietuvoje, Europos lyčių lygybės institutas. Kartu su p. Evelina Norkaitiene pamokoje prisiminėme ES simbolius, 28 šalis, 24 ES oficialias kalbas, 508 mln. ES gyventojus, Sąjungos sukūrimo pradžią ir dabartinę veiklą. Pokalbį paįvairino sukurti ir parodyti animaciniai filmukai apie ES.

Pamokoje dalyvavo ir Europos Parlamento informacijos biuro Lietuvoje asistentė p. Natalija Bružienė. Ji supažindino su pagrindinėmis ES institucijomis: Europos Komisija, Europos Parlamentas ir Europos Taryba. Išsamiai papasakojo apie Europos Parlamento veiklą ir artėjančius rinkimus į juos. Rinkimai vyks gegužės 22 – 25 d. visose ES šalyse. Taip pat turėjome galimybę pažaisti: atviruke „Aš žinau, ką darysi 2014 metais“ antroje pusėje užpildę savo pasižadėjimus, pvz.: perskaitysi naują knygą kiekvieną mėnesį, sveikai maitinsiesi, dažnai šypsosiesi, nebambėsi, balsuosi Europos Parlamento rinkimuose gegužės 25 d. ir dar daugybė kitų.

Tą manau puikiai suprato Teisės fakulteto klausytojai, kviesdami tai padaryti ir visus Marijampolės TAU bendramokslius. Pasibaigus pamokai, buvome pakviesti (kaip tikri mokinukai) priešpiečiams – puodeliui kavos ar arbatos su sumuštiniais ir bandelėmis.

Viešnagė Vilniuje Europos namuose nesibaigė. Aplankėme Valdovų rūmus ir dalyvavome ekskursijoje po Rūmų istorines ir architektūrinės raidos, atkurtų istorinių reprezentacinių interjerų bei lobyno ekspozicijas.

Už informatyvų, turiningą Teisės fakulteto užsiėmimą dėkingi p. Vaidai Burbienei – Europe Direct Marijampolės skyriaus vadovei, TAU direktorei Onutei Sakalauskienei, fakulteto dekanei Ingridai Pucėtienei.

 

Teisės fakulteto klausytoja Neringa Špucienė

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s