DVIEJŲ FAKULTETŲ MOKSLO METŲ UŽBAIGIMO ŠVENTINIS UŽSIĖMIMAS

2014 m. gegužės 16 d. Marijampolės Trečiojo amžiaus universiteto Sveikos gyvensenos bei Fizinio aktyvumo ir kineziterapijos fakultetų studentai-senjorai dalyvavo šventiniame mokslo metų užbaigimo užsiėmime. Į šventę atvyko Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentas Eligijus Valskis.Savo patirtį, žinias E.Valskis dažnai perduoda kitiems – veda gyvenimo meno kursus. Moko kvėpavimo būdų, medituoti, pažinti energijos šaltinius. Jo nuomone, gyventi pagal gamtos dėsnius – aukščiausia kultūra.

Sveikos gyvensenos specialistas E. Valskis trečiaamžininkus supažindino su sveikos gyvensenos pagrindiniais principais, ypač pabrėžė taisyklingo kvėpavimo svarbą. Ritminis kvėpavimas – stipriausia priemonė, padedanti išlaikyti psichinę, emocinę pusiausvyrą, nuraminanti protą. Mat šio kvėpavimo metu smegenys aprūpinamos pakankamu kiekiu deguonies.

Mūsų smegenys panaudoja 20 proc. deguonies. Bet dėl stresų ir didelių mokymosi krūvių, nesugebėjimo atsipalaiduoti dar labiau sumažinamas deguonies kiekio pasisavinimas. Kad apsirūpintume gyvybine energija, reikia papildomų kvėpavimo technikų. Kai energijos stinga, žmogus stresuoja, piktinasi, greičiau nuvargsta, jį kankina įtampos, nemiga, depresija ir pan.

Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentas E. Valskis pataria atkreipti dėmesį į save: kaip elgiamės, ar darniai, dorai gyvename. Juk sveika gyvensena – ne kas kita kaip doras, darnus, sąmoningas gyvenimas. Reikia grupės ar mokytojo, kuris vestų teisingu keliu. Taip pat pataria neskubėti valgyti ryte, vakare po 20 val. nevalgyti, nebent grįžtame vėlai išalkę. Kramtyti maistą kuo ilgiau, kad nepersivalgytume, laiku atsigulti ir gerai išsimiegoti. Ir dar daug ko reikia išmokti, bet viskam savas laikas.

Po nuotaikingos paskaitos senjorams absolventams buvo įteikti diplomai. Juos pasveikino Irinos, Arūno Šerpyčių ir jų sūnaus šeimyninis trio.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s