AKIMIRKOS IŠ EKSKURSIJOS PO OLANDIJĄ

Balandžio 28 – gegužės 4 dienomis, Marijampolės TAU senjorai keliavo po Olandijos žymias vietas bei lankėsi garsiojoje gėlių fiestoje!

Senjorai lankėsi Amsterdame – Olandijos sostinėje, vadinamoje ,,šiaurės Venecija“. Apžvalginė ekskursija po Olandijos sostinę pėsčiomis: aplankyta Rotušės aikštė, Karalių rūmai, Naujoji katedra, Singel kanalo gėlių turgus, Deimantų muziejus: gamykla ir parduotuvė. Plaukimas laivu Amsterdamo kanalais.Kitą dieną keliautojai vyko į legendomis dėl savo grožio apipintą seną žvejų miestelį Volendamą. Miestelis išsaugojo daugiau nei šešis amžius besitęsiančias žvejybos ir žvejų gyvenimo tradicijas. Čia daugybę mažų spalvingų namelių, tiltų, romantiškų vietų pasivaikščiojimui. Iš Volendamo plaukė į Markeno salą, garsėjančią tautinių kostiumų dėvėjimo tradicijomis. Įspūdingi jų ant polių pastatyti namai, idant apsisaugotų nuo potvynių.

Po pietų aplankė trečią pagal dydį Olandijos miestą Hagą –  Nyderlandų valdžios sostinę. Mieste posėdžiauja parlamentas, gyvena ir dirba karalienė Beatričė, įsikūrusios užsienio valstybių ambasados ir tarptautinių organizacijų būstinės.

Visiems įspūdį paliko apsilankymas “Madurodam’e.” Tai – mini Olandija, muziejus po atviru dangumi, kuriame visa šalis sujungta į vieną miestą (sumažinta masteliu 1:25). Miestas kaip gyvas – iškraunami  laivai uostuose, traukiniai atvyksta ir išvyksta, auksine karieta važiuoja karalienė Beatričė į Parlamentą.

Kitą dieną Marijampolės senjorai vyko į Kinderdijką su 19 malūnų. Ši vietovė įtraukta į UNESCO saugomų paminklų sąrašą. Tai unikali galimybė susipažinti su XVa. statytais vėjo malūnais. Toliau kelias vedė į Gaudą, garsėjantį Gaudos sūriu. Pažintis su senamiesčiu: miesto Rotušė, Šv. Jono gotikinė bažnyčia.

Priešpaskutinę kelionės dieną vykimas į Keukenhofą – 32 ha pavasarinių gėlių parką. Čia žydi 6.000 000 pavasario gėlių. Šiame sode yra 10 uždarų paviljonų, 7 teminiai sodai, malūnas, 4 restoranai. 100 Olandijos firmų kasmet dalyvauja apsodinant Keukenhofą pagal naujus projektus.

Po pietų – Gėlių parado stebėjimas.  Jis vingiuoja nuo Nordvijko iki Harlemo per svogūninių gėlių auginimo kaimelius. Ši gėlių eisena tęsiasi apie 20 mylių, ją lydi muzikantai, šokėjai, gausu įdomių ir linksmų atrakcijų.

Keliautojai namo grįžo jausdami malonų nuovargį, tačiau kupini neišdildomų spalvingų įspūdžių po gėlių fiestos!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s