PSICHIKOS SVEIKATOS TAUSOJIMAS

IMG_16752013 m. lapkričio 25 d. vyko Psichologijos fakulteto užsiėmimas. Tema – Psichikos sveikatos tausojimas (bendravimas, stresas, poilsis, miegas, relaksacija). Užsiėmimą vedė lektorė, socialinių mokslų daktarė, teoretikė ir praktikė Roma Paukštienė.

„Kas yra stresas?“ – paklausė lektorė. Tai nerimas, baimė, nepasitikėjimas,
neigiami reiškiniai, fiziniai, psichiniai elgesio pakitimai. Emocijos gali būti teigiamos ir neigiamos, užsiėmimo metu lektorė senjorams  paaiškino, kad neigiamų emocijų negalima laikyti savyje. Jas reikia išleisti iš savęs. Reikia turėti nors vieną žmogų, kuriam būtų galima pasiguosti. Guodžiantis galima ir paverkti, tai pagerina nuotaiką, palengvėja emocinė būklė.

Žmogui nedidelis stresas gali teikti ir naudą, tai gali būti varomoji jėga nugalėti sunkumus. Tai verčia būti aktyviu, ieškoti būdų kaip nugalėti kliūtis, nesėkmes. Teigiamas stresas turi būti trumpalaikis. Lektorė mus mokė, kad esant dideliam stresui nevalia žiūrėti į praeitį, reikia susikaupti ir žiūrėti pirmyn!

Užsiėmimo metu sužinojome, kad aktyvi veikla padeda įveikti stresą. Stresas – tai organizmo reakcija. Ilgalaikio streso pasekmės – imuninės sistemos pokyčiai, nusilpimas. Stresinėje situacijoje aiškiai mąstyti sunku. Susidaro psichosomatiniai skundai: galvos skausmai, silpnumas, nuovargis, depresija.

Kaip kovoti su stresu? Bėgti arba kovoti. Jei galima bėgti nuo streso – reikia keisti aplinką, o jei pabėgti neįmanoma – belieka kovoti. Kovoti su stresu galima įvairiai: bendraujant su žmonėmis, sportuojant, šypsantis.

Pabaigoje užsiėmimo išgirdome pačios lektorės Romos Paukštės kurtas eiles, dainas, kurias pati lektorė dainavo, grodama gitara. Tai pakėlė visiems nuotaiką, tarytum pradingo nir rūpesčiai. Mes esame lektorei labai dėkingi už tokias nepaprastai praleistas valandas. Ačiū.

TAU Psichologijos fakulteto seniūnė Albina Šeimienė

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s