LITERATŪRINIS-MUZIKINIS VAKARAS „VIENYBĖ TEŽYDI“

IMG_1757 - Kopija2013 m. gruodžio 11 d. Muzikos fakulteto studentai-senjorai parengė literatūrinį-muzikinį vakarą „Vienybė težydi“, kuris skirtas Vinco Kudirkos 155-osioms ir Tautiškos giesmės 115-osioms metinėms. Į jį pakvietė visus TAU studentus-senjorus. Renginį vedė – Vinco Kudirkos dukterėčia Zita Ruočkuvienė.

Vincas Kudirka – gydytojas, prozininkas, poetas, publicistas, kritikas, vertėjas, varpininkas, laikraščio „Varpas“ redaktorius, vienas iš lietuvių tautinio sąjūdžio ideologų. Taip pat V. Kudirka yra Lietuvos himno autorius. Vedančioji klausytojus supažindino su poeto biografija, apibūdino jo asmenybę, iškėlė jo nuopelnus poetiniam palikimui bei didelį indėlį laikraščiui „Varpas“. Tačiau didžiausias jo nuoplenas iki šių dienų – Tautiška giesmė, kuri tapo Lietuvos himnu.

Turėjome progos pasiklausyti skambių fortepijono melodijų, nuostabių smuiko garsų, choro ir moterų vokalinio ansamblio „Jaunystės aidas“ atliekamų dainų bei solistės Birutės Pavalkienės atliekamų melodingų kūrinių. Taip pat vakarą paįvairino skaitovių deklamuojamos eilės:  „Odė dr. V. Kudirkai“, „Gimimo pasaka“,  „Motinai“, „Varpas“, „Valerijai“, „Laiškas Maniusei“ , ištraukos iš apsakymų „Viršininkai“ ir „Lietuvos tilto atsiminimai“. Literatūrinis-muzikinis vakaras „Vienybė težydi“ buvo vainikuojamas atliekant Lietuvos kudirkaičių himną, kurį giedojo visi susirinkusieji.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s